КОЛИ ПЕРЕХОДИТИ НА ЗИМОВУ ГУМУ 🚘

24.10.2021, Avtoprod.ua

tyre

У багатьох країнах Європи перехід на зимову гуму обов'язковий і встановлено пору року, коли за поїздки на літній гумі взимку можна отримати штраф.

Час, коли міняти гуму на зимову за законом в Україні не регулюється, немає чіткого зобов'язання водіям міняти гуму на зимову в конкретний час.

Таким чином, коли перевзуватися на зимову гуму, водій повинен вирішувати самостійно.

На думку фахівців, ставити зимовий комплект гуми потрібно приблизно за тиждень до передбачуваних похолодань. Так, якщо протягом декількох днів температура повітря вночі опускається нижче +5 ° С, то потрібно вже «перевзувати» свою машину. Це пов'язано з тим, що при температурі нижче + 5 ... + 7 градусів літні шини не можуть забезпечити достатньо якісне зчеплення з дорогою через зниження еластичності.

Є компроміс - всесезонні шини. Але багато фахівців відзначають, що для наших кліматичних умов всесезонна гума не є компромісним і безпечним варіантом. Іншими словами, експерти радять автовласникам мати в гаражі літні і зимові комплекти шин.

Бажаючи зекономити багато автовласників нерідко встановлюють зимову гуму тільки на передню або задню вісь (залежно від приводу авто). І це неправильно, оскільки така економія є причиною заносів на дорогах і призводить до втрати еластичності літніх покришок. Так як літня і зимова гума відрізняються різним ступенем зчеплення з дорогою, треба встановлювати зимову гуму на всі колеса.

У виробництві зимових покришок використовуються гумові суміші з підвищеним вмістом полімерних добавок (силики) і каучуку. Завдяки такому складу шини залишаються еластичними і більш ефективно показують себе при низькій температурі, забезпечуючи міцне зчіплюватися з асфальтованими покриттями.