ЯК ЗНАЙТИ ШТРАФ ТА ОПЛАТИТИ ЙОГО?

07.09.2022, Avtoprod.ua

штрафи

Більша кількість водіїв на собі відчували, що таке порушити правила дорожнього руху та сплатити за це штраф. Ще декілька років тому була одна єдина система стягування за порушення правил - піти в касу та оплатити по квитанції, та все змінюється і на даний момент існує декілька варіантів, які поліпшують цю процедуру для автопорушників.

Найпоширеніші методи оплати штрафів:

Додаток Штрафи ПДР

Додаток дає можливість не лише сплатити вже винесені штрафи, а й оперативно отримувати повідомлення про нові постанови або зміни їхнього статусу. Окрім цього, сервіс надає інформацію про розміщення на карті камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

Програма також дозволяє:

  • виконати пошук постанов, оформлених на транспортний засіб;
  • оформити передплату отримання повідомлення про винесення нових постанов.

Електронний кабінет водія

В кабінеті знаходиться вся потрібна інформація про автомобіль та посвідчення водія, а також доступна інформація про штрафи та можливість їх сплати.

Ідентифікація через банки (BankID)

Це спосіб електронної ідентифікації громадян через дані у банку, де ви обслуговуєтесь. Сервіс наданий Національним банком України (тільки для клієнтів, які його підтримують) і ПриватБанком.

MobileID

Цей спосіб входу для абонентів Kyivstar, Vodafone та Lifecell, які підключили Mobile ID.

Сервіс перевірки адмінправопорушень

Для пошуку свого автомобіля, водієві необхідно вказати державний номер ТЗ, серію та номер постанови або інформацію про власника ТЗ (РНОКПП/серія та номер паспорта громадянина України/серія та номер посвідчення водія/серії та номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ).

Telegram-бот

Це – офіційний робот МВС. Він дає змогу також перевірити наявність штрафу за порушення правил дорожнього руху.

Кількість штрафів в УКраїні не обмежена, наприклад, в Україні існують правопорушники, які за рік порушили більше 100 разів ПДР. Суми штрафів на даний момент порівняно невеликі, та в Раду вже внесено законопроєкт, де запропоновано збільшити штрафи наступним чином:

– перевищення дозволеної швидкості на 80 км/год та більше — 3400 гривень;

– перевищення дозволеної швидкості на 110 км/год та більше — 4250 гривень;

– перевищення дозволеної швидкості на 50 км/год, що спричинило аварійну ситуацію — 5100 гривен