ЯК ЗРОЗУМІТИ ЧИ ЯКІСНИЙ БЕНЗИН? 🚘⛽️

20.05.2021, Avtoprod.ua

petrol

Виробники бензину орієнтуються на вимоги виробників автомобілів. Був розроблений стандарт «Євро-5»: він описує, яким має бути пальне, щоб розкрити потенціал сучасних машин і зберегти екологію.

Перевіряють октанове число, вміст сірки та бензолу та інше.

Октанове число - цей показник відповідає за те, на скільки бензин придатний до згоряння ще до того, як почне використовуватись двигуном. Поріг допустимого становить 85 одиниць, але для дуже потужних двигунів може бути 95 і вище. Чим нижче число, тим швидше зношується двигун, тим більше витрата бензину і гірше робота двигуна. Більш того, дилери, оформляюючи гарантію на покупку, можуть прямо вказати в договорі, що вони не несуть відповідальності за несправності при використанні некондиційного палива. При поганій якості палива можна почути постійне стукотіння в двигуні.

Вміст сірки - чим більше елемента S в паливі, тим швидше двигун і його складові наповнюються кіптявою і втрачають працездатність, і це дуже шкодить навколишньому середовищі. За стандартом Євро - 5 допускається до 10 мг / л. На жаль, деякі виробники нехтують видаленням сірки, тому що це дорого і вимагає дотримання складної технології, а також використання спеціальних машин.

Вміст бензолу - цей вуглеводень спочатку входить до складу нафти, але в процесі виготовлення бензину від нього намагаються позбутися, залишаючи не більше 1%. Він забруднює атмосферу і зношує двигун. Наявність значної кількості бензолу можна розпізнати за специфічним запахом.

Вміст ароматичних амінів - за рахунок них виробники хочуть підвищити стійкість бензина до передчасного згорання, не вдаючись до складної і дорогої технології. Однак до використання дозволено лише монометиланіліни в невеликій кількості, тому що інші дуже швидко утворюють смолу, що приводить двигун в непридатність швидко.

Та як можна самостійно провести експрес тест?

На що потрібно звернути увагу:

ЗАПАХ

Перше, що повинно насторожити це запах, не характерний для нафтопродуктів.

Так, наприклад, запах сірководню або нафталіну говорить про те, що октанове число бензину намагалися підвищити штучно за допомогою «присадки».

КОЛІР

Якщо ви підозрюєте, що в бензині є вода, можна провести нескладний тест: додайте марганцівку - якщо колір палива змінився на рожевий це означає, що в нього додали воду. Налийте на аркуш паперу трохи бензину. Якщо після висихання на ньому залишилися жовті сліди, то довіряти такому бензину також не можна. У якісному паливі не буде жодних домішок, а колір буде блідо-жовтим.

ОСАД

Налийте трохи палива в прозору ємність і почекайте 10 хвилин. Якщо з'явився осад, то, швидше за все бензин неякісний.

ТЕКСТУРА

Капніть бензином на руку. Якісне пальне сушить шкіру. Якщо є домішки дизпалива, бензин розмажеться жирною плямою.