7 фіналістів «Car of the year 2021» залишилось з 29 претендентів

10.01.2021, Avtoprod.ua

car of the year

Citroën C4

Cupra Formentor

Fiat 500

Land Rover Defender

Skoda Octavia

Toyota Yaris

Volkswagen ID 3

Автомобілі повинні відповідати наступним вимогам: бути новими моделями та доступними принаймні у п'яти європейських країнах на момент голосування.

Близько 60 суддів, які представляють 23 європейські країни, простим голосуванням відбирають претендентів. Голосування на другому етапі проходить з цього часу до кінця лютого, а автомобіль-переможець буде оголошений у березні.

Традиційно анонс відбувається в Женеві напередодні Женевського автосалону. Цього року анонс відбудеться 1 березня, але трансляція з місця ще не визначена.

Голосування у другому турі, яке визначає загального переможця, є складнішим, ніж у першому турі. Кожен присяжний отримує 25 балів за сім автомобілів. Вони можуть дати не більше 10 балів будь-якій машині, при цьому не можуть поставити дві машини на рівному першому місці і повинні дати принаймні п'яти машинам кілька балів.

Остаточне рішення та коментарі кожного із суддів щодо кожного фіналіста будуть опубліковані на веб-сайті "Автомобіль року", коли буде оголошено переможця 2021 року.

Переможцем 2020 року став Peugeot 208. У 2019 році Jaguar I-Pace.

Цьогорічний довгий список із 29 моделей був трохи коротшим, ніж зазвичай (у 2019 році, наприклад, було 38 кандидатів), але машини, які не зовсім приїхали вчасно (наприклад, Ford Mustang Mach-E), поїдуть на конкурс в 2022 році.