Електрифікація автомобілів в Україні

13.09.2023, Avtoprod.ua

electric car

Тренд на електрифікацію автомобілів - це одна з найважливіших та швидко зростаючих тенденцій в автомобільній промисловості. Електричні автомобілі (ЕА) використовують електричну енергію для приводу, замість традиційних двигунів з внутрішнього згоряння (ДВЗ).

Чому тренд на електричні автомобілі буде рости і далі в Україні? Електромобілі це про:

Зменшення викидів CO2 - однією з ключових переваг електричних автомобілів є їх нульові викиди вуглекислого газу (CO2) на місці використання. Це сприяє боротьбі зі зміною клімату та забрудненням повітря.

Ефективність: електромобілі відомі своєю високою ефективністю, оскільки вони конвертують більшу частину електроенергії в кінетичну енергію, порівняно з ДВЗ, які горять пальним і витрачають більше енергії на виробництво тепла.

Зростання обсягів виробництва: багато автовиробників інвестують в розробку і виробництво електричних автомобілів. Це призводить до широкого розповсюдження доступних на ринку моделей.

Покращення інфраструктури зарядки: зарядна інфраструктура по всьому світу постійно зростає, що робить користування ЕА більш доступним і зручним.

Розвиток технологій батарей: технології батарей постійно покращуються, забезпечуючи більший запас ходу і збільшену ефективність.

Фінансові стимули: багато країн надають фінансові стимули для покупки електричних автомобілів, такі як субсидії, податкові пільги і доступ до смуг руху для електромобілів.

Зростання свідомості споживачів: свідомість споживачів щодо екологічних питань і збереження енергії зросла, що призводить до більшого інтересу до ЕА.

Автономність та підключення: нові електромобілі оснащені передовими системами підключення та можливостями автономного водіння, що робить їх більш привабливими для споживачів.

Зростання ринку вживаних електромобілів: з’являється більше вторинних ринків для б/в електромобілів, що дозволяє більшій кількості людей купити електромобілі.

Хоча тренд на електрифікацію автомобілів має багато переваг, він також стикається з викликами, такими як інфраструктурні обмеження і вартість батарей. Однак, з кожним роком ці обмеження стають менш суттєвими, і очікується подальший розвиток цього тренду в майбутньому.

Які електрокари купують українці

Основну частину в Україні купують легкові електромобілі. При цьому українці віддають перевагу вживаним електрокарам: лише 684 авто з цієї кількості були новими, а це невелика частка.

Топ-5 марок б/в електромобілів виглядає так:

  1. Nissan Leaf
  2. Volkswagen e-Golf
  3. Tesla Model 3
  4. Tesla Model Y
  5. Renault Zoe

Топ-5 марок нових електромобілів у серпні увійшли:

  1. Volkswagen ID.4
  2. Volkswagen ID.6
  3. Audi Q8 e-tron
  4. Toyota BZ4X
  5. Honda E