ЯК ВВЕЗТИ ТА РОЗМИТНИТИ АВТОМОБІЛЬ З ЄВРОПИ?

22.01.2023, Avtoprod.ua

Перед тим, як купити, розмитнити та ввезти авто в Україну потрібно прорахувати усі податки для, того, що не платити потім штраф, а також чітко розуміти кінцеву вартість автомобіля.

Відповідно до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів" розмитнюють та реєструють авто, якщо воно відповідає деяким екостандартам, тобто автомобіль має бути:

 • не нижче рівня "ЄВРО-5" – з 1 січня 2016 року, за винятком ТЗ, вироблених в Україні або ввезених на митну територію країни до 31 грудня 2015 року включно;
 • не нижче рівня "ЄВРО-6" – з 1 січня 2025 року, за винятком ТЗ, вироблених в Україні або ввезених на митну територію країни до 31 грудня 2024 року включно.

Такі стандарти допомагають регулювати вміст шкідливих речових у вихлопних газах, там самим викиди у навколишнє середовище.

Митна деларація.

Декларація оформлюється митним органом за місцем постійного або тимчасового проживання власника автомобіля, який планується купити . Митна декларація дійсна протягом трьох місяців з дати присвоєння реєстраційного номеру.

Для оформлення декларації необхідно необхідно вказати наступні дані про транспортний засіб:

 • тип автомобіля
 • модель та марку
 • колір, рік виготовлення та введення в експлуатацію
 • ідентифікаційний номер
 • номери кузова, шасі (рами), двигуна
 • об'єм двигуна (куб.см)

Такий документ зазвичай оформлюють самостійно або за допомогою митного співробітника.

Розрахунок вартості розмитнення авто

Розрахунок митних платежів на основі даних про вартість авто та його параметрів включає акцизний податок, мито та ПДВ. Розмір акцизного податку залежить від типу двигуна та року випуску. Ставка ввізного мита на легкові авто - 10% бази оподаткування (митної вартості), а для електрокарів - 0%. Податок на додану вартість власник сплачує за ставкою 20 % від бази оподаткування (вартості ТЗ).

Ввозити товар в Україну за попередньою митною декларацією можна протягом 30 днів з дати її оформлення митним органом.

Ввезення автомобіля через держкордон

Для того, щоб ввезти «євробляху» необхідно зібрати наступні документи:

 1. що підтверджують право власності на авто або користування ним (у тому числі з правом розпорядження)
 2. технічні на авто (якщо він перебував на обліку в реєстраційному органі іноземної держави або України) з відмітками про зняття ТЗ з обліку у разі, якщо ці документи видає реєстраційний орган
 3. що підтверджують право на надання пільг в оподаткуванні, а у разі митного оформлення ТЗ з наданням пільг в оподаткуванні;

Сертифікат відповідності

Сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності ТЗ вимогам технічних регламентів вказує, якому саме рівню еконорм відповідає за конструкцією транспортний засіб ("ЄВРО-2" – "ЄВРО-6" тощо). Подібну позначку вказують у свідоцтво про реєстрацію автомобіля. Сертифікат отримують у будь-якій сертифікаційній лабораторії перед подачею документів на оформлення розмитнення ТЗ, якщо у свідоцтві про реєстрацію авто або техпаспорті не зазначено еко стандарт, якому він відповідає.

Розмитнення

Якщо машина перетнула кордон, її теба оформити на митниці. Для цієї процедури відводиться 10 днів.

Для митного оформлення потрібні наступні документи:

а) рахунок-фактура або інший документ, який підтверджує вартість транспортного засобу

б) договір купівлі-продажу автомобіля

в) техпаспорт

г) документ, який підтверджує факт зняття авто з обліку в країні реєстрації

д) документ, який підтверджує екологічний стандарт ТЗ

Після того, як подали документи та заповнили додаткову декларацію видається посвідчення. Тоді авто можна ставити на облік до МВС України.