НОМЕРНІ ЗНАКИ АВТОМОБІЛІВ В УКРАЇНІ. ЗВІДКИ АВТО?

02.02.2023, Avtoprod.ua

Формат державних автономерів був впроваджений ще в 2000 рр. З роками система автомобільних номерів все більше удосконалювалась.

Стандартні автомобільні номери складаються з двух літер, чотирьох цифр та ще двух літер. Перші дві літери означають регіональну приналежність автомобіля, простими словами - в якому місті зареєстровано автомобіль. Цифри - порядковий номерний знак, останні дві букви - серія номерів.

nomer1

Особливістю написання автомобільних номерів є те, що використовуються тільки літери українського алфавіту, що мають схоже написання з латинськими буквами. Зроблено це для того, щоб виїжджаючи за кордон ми не мали проблем з європейськими даішниками, що намагаються правильно записати Ї, Ю, Я або И.

Якщо подивитись на фон автомобільних номерів - то, зазвичай, він білий, це фон автомобільних номерів звичайного транспорту. Фон чорного кольору означає, автомобіль військових, жовтий колір - для автомобілів маршрутного транспорту, червоний - це тимчасові транзитні номери.

Відповідно до закону шрифт, колір, розмір та інші зовнішні властивості номерів змінювати неможливо, автономери повинні бути видимі на відстані 25 м.

Нижче приведений список розшифровки автономерів по першим двум літерам, а також серії номерних знаків України:

nomer2

nomer2