ДІАГОНАЛЬНИЙ ПІШОХІДНИЙ ПЕРЕХІД: НОВОВВЕДЕННЯ В ДОРОЖНІХ ЗНАКАХ

03.12.2021, Avtoprod.ua

діагональний пішохідний перехід

Діагональний пішохідний перехід, також відомий як X-подібний пішохідний перехід або Танець Барнса є одним із типів наземного пішохідного переходу. Головною відмінністю його є тимчасова зупинка всього автомобільного трафіку на перехресті, щоб дати можливість усім пішоходам одночасно переходити перехрестя у всіх напрямках, у тому числі по діагоналі.

Вперше такий перехід стали використовувати в Канаді та Сполучених Штатах наприкінці 1940-х років, але пізніше він втратив популярність серед дорожніх знаків, оскільки надавав зайвий пріоритет руху пішоходів над автомобільним рухом і вважалось, що ускладнює дорожню ситуацію.

В Україні при внесення змін у Правила Дорожнього Руху була мета саме розвантажити перехрестя, так як зазвичай на них збирається дуже багато пішоходів і дуже важко такою кількістю переходити дорогу, це не на користь ні водіям, ні пішоходам. І саме завдяки діагональному пішоходному переходу пішохід може потрапити у потрібну йому точку просто за один перетин проїжджої частини дороги.

Таким чином одним із нових знаків став «Діагональний пішохідний перехід». В ПДР знак буде під номером 5.39. Позначати діагональні пішохідні переходи будуть дорожньою розміткою 1.14.1 (звична смугаста розмітка, або «зебра»).

ПДР передбачають, що переходити перехрестя по діагоналі можна лише у разі наявності відповідного дорожнього знака та розмітки. Діагональні пішохідні переходи організовуватимуть виключно на перехрестях, що регулюються. Пішоходи можуть перетинати проїжджу частину по діагоналі коли для всіх автомобілів горітиме червоний (забороняючий рух) сигнал світлофора.